Rybářské slavnosti

letos v Blatné budou více otevřené

 

            Sobota 24. června 2017 bude po celý den patřit všem milovníkům příjemné zábavy, chutných pokrmů a pěnivého moku. Vybere si každý - od labužníků rozmanitých rybích pochoutek jako je pečený candát, přes gurmány různých druhů grilovaných ryb – až po prosté konzumenty blatenských kaprů. Těšit se můžete také na různé sladké i slané domácí výrobky , cukrovinky, medovinu a jiné lahůdky.

            Tak jako v předešlých letech budou se i letošní rybářské slavnosti konat v prostředí vodního zámku a jeho okolí, nábřeží ožije stánkaři, v areálu sádek bude možno prohlédnout si zpracovnu ryb, zhlédnout správné zpracování kapra (zejména filetování), ochutnat rybí výrobky a zakoupit i ryby, které vyrostly v blatenských rybnících.

            Slavnosti začnou průvodem. V dopoledních hodinách pobaví návštěvníky koncert dechové hudby Kameňáci, odpoledne pak koncert country kapel Sešlost a Z Vršku a také vystoupení blatenských mažoretek, a to bez vstupného. Večer do pozdních hodin vyplní opět hudba, k poslechu a zábavě zahraje skupina Fatima a tento večerní program bude zpoplatněn.

            Bohatý doprovodný program nabízí také zámek Blatná. Především prezenci nejrůznějších výrobků z Prácheňska, jarmark s ukázkami tradičních řemesel. Dospělé návštěvníky zaujme simulace lovu ryb na udici a simulace lovu kormoránů, děti přilákají různé soutěže s rybářským zaměřením. Na své si přijdou i příznivci swingu.

Proběhne soutěž hasičských družstev o pohár starostky města Blatná, na rybníce Buzickém se bude konat sportovní rybolov. Na zámku se připravuje instalace výstavy fotografií s rybářskou tématikou a je samozřejmé, že budou i prohlídky interiérů.

            V neděli se můžete zúčastnit turistického putování kolem rybníků ve Lnářích, které zpestří procházka lnářským zámeckým parkem s výkladem Ing. Jana Kurze.

            Blatenské rybářské slavnosti se řadí mezi nejpopulárnější události v kraji. Setkávají se zde příznivci rybářů a konzumenti rybího masa zblízka i zdaleka. Stávají se už místní tradicí. První se konaly v roce 2009 jako součást oslav 130. výročí založení sboru dobrovolných hasičů a letos budou již podeváté.

            Celá akce je zaměřena především na propagaci konzumace českého kapra, protože je ideálním pokrmem pro všechny, kteří chtějí žít zdravě. Je současně podporou turistického ruchu na Blatensku, malebného kraje lesů a rybníků. Vždyť společnost Blatenská ryba se zhruba 1600 ha obhospodařovaných rybníků patří do první desítky všech rybníkářských podniků. Její výroby získaly ocenění v několika potravinářských soutěžích.

 

                                                                                               Prof. Jiří Sekera

 

2016 (C) Blatenská ryba
By: Joomla Free Templates